W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzono losowanie czwartej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN.

Małopolskę reprezentować będą zespoły MKS Tarnovia Tarnów.

Rozgrywki obędą się w najbliższy weekend, czyli 13 i 14 lutego, a rywalizacje młodych zawodników będą toczone jednocześnie w dwóch warszawskich halach: na Bemowie oraz Woli. Decydujące mecze zaplanowano już tylko w hali na Bemowie. Tradycyjnie w zawodach udział wezmą piłkarze w kategoriach U-11 oraz U-12. Poniżej przedstawiamy wyniki losowania oraz zapis wideo z ceremonii.

– Jestem przekonany, że czekają nas kolejne wielkie emocje. Przed nami rozgrywki, które jak co roku cieszą się wielką popularnością oraz zainteresowaniem. Tradycyjnie w naszym turnieju udział wezmą zawodnicy z kategorii U-11 oraz U-12. Ubiegłoroczne zmagania stały na wysokim poziomie. Młodzi piłkarze zaprezentowali duże umiejętności i liczę, że w najbliższy weekend będzie tak samo. W trzeciej edycji nie przeszkodziła nam pandemia i tak będzie tym razem. Zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwu uczestników, a co za tym idzie – PZPN przygotował specjalny protokół medyczny. Na dwie hale, w których będą odbywały się zawody, wejdą tylko ci zawodnicy, którzy zostali zbadani i będą zdrowi. Niestety ze swoimi pociechami nie przyjadą ich rodzice, bo nasz turniej musi się odbyć bez udziału publiczności, ale będzie oczywiście obecny kanał Łączy Nas Piłka. W tym roku przeprowadzimy transmisje od pierwszego spotkania w fazie grupowej aż do konfrontacji finałowych. Rywalizację młodych piłkarzy obserwować będą przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz trenerzy naszych reprezentacji narodowych. Jestem przekonani, że w naszych notesach znajdą się kolejne nazwiska utalentowanych zawodników. Życzę powodzenia i dobrej zabawy – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes PZPN.

Z powodu pandemii koronawirusa impreza odbywać się będzie bez udziału publiczności. Portal Łączy Nas Piłka, wychodząc naprzeciw rodzinom i kibicom uczestników zmagań, przeprowadzi transmisje z całego turnieju. Mecze fazy grupowej od godziny 9:00 (zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w obydwu kategoriach wiekowych) będą do obejrzenia tylko na portalu Łączy Nas Piłka, a faza półfinałowa z komentarzem na otwartym kanale YouTube od 17:00 (również w sobotę i niedzielę). Serdecznie zapraszamy do oglądania!

pzpn.pl