Od poniedziałku, 19 kwietnia 2021 r. będą możliwe treningi z limitem do 25 osób na obiekt i powrót współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Podczas środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że większość obecnie obowiązujących obostrzeń zostanie utrzymana tydzień dłużej. Od poniedzialku 19 kwietnia rząd natomiast otworzy żłobki i przedszkola.

Wraca możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Podkreślam, na otwartym powietrzu, bo tutaj to ryzyko zakażenia, transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsza, dlatego dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, dopuścimy również współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, co miało miejsce też do tej pory, ale też na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne – stwierdził minister Niedzielski.

Komisja Gier PPN Tarnów wprowadziła odpowiednie zmiany w terminarzach grup młodzieżowych oraz po konsultacji z trenerami zmieniła system rozgrywek w niektórych ligach.

Przedstawicieli poszczególnych klubów prosimy o wprowadzanie propozycji terminów i godzin spotkań.

TERMINARZE GRUP MŁODZIEŻOWYCH:

I LIGA A1 JUNIOR GRA DWUETAPOWO: 1 ETAP KAŻDY Z KAŻDYM – 1 MECZ (7 KOLEJEK), 2 ETAP GRUPA MISTRZOWSKA I SPADKOWA (3 KOLEJKI).

I LIGA C1 TRAMPKARZ GRA DWUETAPOWO: 1 ETAP KAŻDY Z KAŻDYM – 1 MECZ (7 KOLEJEK), 2 ETAP GRUPA MISTRZOWSKA I SPADKOWA (3 KOLEJKI).

II LIGA C1 TRAMPKARZ GRA DWUETAPOWO: 1 ETAP KAŻDY Z KAŻDYM – 1 MECZ (7 KOLEJEK), 2 ETAP GRUPA MISTRZOWSKA I SPADKOWA (3 KOLEJKI).

II LIGA D1 MŁODZIK GRA DWUETAPOWO: 1 ETAP KAŻDY Z KAŻDYM – 1 MECZ (7 KOLEJEK), 2 ETAP GRUPA MISTRZOWSKA I SPADKOWA (3 KOLEJKI).

Na szczegóły, w kwestii dotyczących rozgrywek seniorskich należy poczekać do poniedziałku, gdyż na ten dzień zostało zwołane Prezydium Zarządu MZPN, które podejmie decyzje co dalej z tymi rozgrywkami.