Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej i sportu, na emocjonujące zmagania drużyn na Hali Sportowej w Ciężkowicach 29 stycznia 20232 roku – II Halowy Memoriał Piłki Nożnej Seniorów im. Zbigniewa Jurkiewicza w Ciężkowicach.


Rozpoczęcie rywalizacji o godzinie 10.00 ZAPRASZAMY !!!

W tym roku, w dowód wdzięczności oraz pamięci, będzie to drugi Memoriał przedwcześnie zmarłego w 2020 roku Prezesa Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice, Prezesa podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie, Burmistrza naszej Gminy – Zbigniewa Jurkiewicza.


W tej edycji memoriału deklarację uczestnictwa potwierdziły drużyny z powiatu brzeskiego
(Orzeł Dębno VI liga), powiatu tarnowskiego (Dunajec Zakliczyn. V liga i GKS Gromnik V liga oraz
Tuchovia Tuchów V liga, JEDNOŚĆ Paleśnica VII liga), oraz gospodarz Ciężkowianka VIII liga. Tak
bogata lista znakomitych zespołów gwarantuje, że będą to zawody na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Trochę historii:
Klub Sportowy „CIĘŻKOWIANKA” Ciężkowice realizując swoje cele statutowe począwszy od 2004
roku jest głównym organizatorem halowego turnieju im. Zbigniewa Gałka a obecnie Memoriału
Zbigniewa Jurkiewicza – Prezesa Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice, Prezesa Podokręgi Piłki Nożnej w Tarnowie, Burmistrza Gminy Ciężkowice . Współorganizatorami, od samego początku turnieju, są: Gmina Ciężkowice, Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, a od 2011r. Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
Organizacja turnieju od początku istnienia była i jest możliwa dzięki ciężkiej pracy społecznej wielu ludzi dobrej woli skupionych wokół Klubu Sportowego „CIĘŻKOWIANKA” Ciężkowice. To dzięki ich aktywności i zaangażowaniu dla potrzeb turnieju udało się zaktywizować lokalne środowisko biznesu, które od początku aktywnie włącza się w organizację imprezy – imprezy na najwyższym poziomie.
Stale podnoszący się poziom organizacyjny i sportowy zawodów spowodowały, że turniej wpisał się na stałe w kalendarz zmagań sportowych powiatu tarnowskiego i jest organizowany zawsze w ostatnią niedzielę stycznia każdego roku.
Sukces medialny i wysoki poziom sportowy zawodów sprokurował sytuację, w której organizatorzy mogą wybierać spośród wielu drużyn, które wyrażają z dużym wyprzedzeniem chęć uczestnictwa w imprezie.