W niedzielę 26.11.2023 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lisiej Górze, odbył się turniej eliminacyjny kategorii Orlik, natomiast w hali TOSiR ul. Krupnicza w Tarnowie eliminacje w kategorii Młodzik. Były to eliminacje mające na celu wyłonić najlepszą drużynę w Podokręgu Tarnów, która będzie reprezentować rejon Tarnów w finałach województwa turnieju pod nazwą „Małopolskiej Zima” którego finał będzie organizował Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie.

W kategorii Orlik wzięło udział sześć zespołów. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i pomimo wielu strzelonych bramek drużyny walczyły do ostatniego gwizdka. Mistrzem Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie została drużyna Orlików ZKS Unia Tarnów SMS, która wyprzedziła zespół GKS Gromnik lepszym stosunkiem bramek. W bezpośrednim pojedynku pomiędzy tymi zespołami padł remis 1:1. W Lisiej Górze oprócz wspomnianych drużyn gościliśmy jeszcze drużyny: Westovia Tarnów, Akademia Piłkarska Wierzchosławice, Dunajec Zakliczyn i Pogoria Pogórska Wola.

Do turnieju w kategorii Młodzik zgłosiło się 7 zespołów. Po rozegraniu 21 meczów najlepszą drużyną i mistrzem Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie okazała się ekipa ZKS Unia Tarnów, która wygrała wszystkie sześć swoich spotkań. Na hali w Tarnowie oprócz zwycięzcy wystąpiły również drużyny: LUKS Skrzyszów, Westovia Tarnów, Olimpia Wojnicz, Akademia Piłkarska Wierzchosławice, Dunajec Zakliczyn, GKS Gromnik.

Zawodniczy najlepszych drużyn z Podokręgu Tarnów otrzymali pamiątkowe medale.
Wszystkim zawodnikom, trenerom, działaczom oraz rodzicom i opiekunom dziękujemy za udział w zawodach.


MAŁOPOLSKA ZIMA – po raz drugi pod takim hasłem MZPN organizuje halowe mistrzostwa województwa. W rywalizacji chłopców odbędą się one w kategorii orlików i młodzików, a wśród dziewcząt w kategorii młodziczek i trampkarek (zgłoszenia dziewcząt w MZPN).

Turniej odbędzie się w podobnej formule jak przed rokiem, w finałach wystąpi 16 zespołów w kategorii orlików i 16 w kategorii młodzików. Będą to mistrzowie 15 Podokręgów MZPN i dodatkowo wicemistrz Podokręgu Kraków.

Finały wojewódzkie odbędą się w dniach 27-30 grudnia 2023.